top of page

GENİTAL ESTETİK

Vajen Daraltma:

Dış genital bölge ve vajenin şekli, büyüklüğü , rengi kadından kadına farklılık göstermektedir. Ergenlik döneminden itibaren kilo değişimleri, genital bölgeye uygulanan işlemler, gebelik, doğum, menopoz, hormonal değişimler iç ve dış genital bölgenin fonksiyon ve estetiğini bozabilir. Bu durum kadında özgüven eksikliğine, kadının ve partnerinin görsel ve cinsel tatminsizliğine, genital hijyenin sağlanmasında güçlüğe, bazı durumlarda idrar kaçırma şikâyetine neden olabilir.

Günümüzde cerrahi ve medikal uygulamalarla bu şikayetler tedavi edilebilmektedir.

Vajinoplasti: normal doğum sonrası genişleyen ve yapısı bozulan vajenin estetik olarak yeniden şekillendirilmesi ve daraltılması işlemidir.   İşlem sonrası kadının ve partnerinin cinsel tatmini artmaktadır.

Perineoplasti: dış genital bölgede, özellikle normal doğum sonrası epizyo dikiş izlerine bağlı olarak , kötü şekillenmiş alanların düzeltilmesi işlemidir.

Vajen Daraltma

Labioplasti:

Labioplasti( barbie estetiği) : asimetrik ya da normalden iri iç dudakların, cerrahi olarak küçültülmesi ve eşitlenmesi işlemidir.

Perineoplasti: dış genital bölgede, özellikle normal doğum sonrası epizyo dikiş izlerine bağlı olarak , kötü şekillenmiş alanların düzeltilmesi işlemidir.

Hudoplasti: kadında cinsel hazzı sağlayan klitoris bölgesinin etrafındaki katlantılı fazlalık dokunun çıkarılarak, klitorisin ortaya çıkarılması işlemidir. İşlem sonrası cinsel hazzın artırılması amaçlanmaktadır.

 

Labioplasti

PRP -Dolgu- Botox:

Vajinal PRP, GRP uygulaması: özellikle  hormonal değişimler, menopoz sebebiyle cinsel ilişkide ağrı- hassasiyet , vajinal kuruluk şikayeti olan hastalarda vajenin gençleştirilmesi ve kayganlığının sağlanması amacıyla uygulanmaktadır.

G noktası dolgusu: vajinal orgazmı sağlayan G noktasının dolgu maddesi ile belirginleştirilerek cinsel tatminin artırılması işlemidir.

Labium majus dolgusu: kilo değişimleri , vajinal doğumlar sonrası sonrası büyüyen ve sarkan dış dudakların hyaluronik asit dolgu maddeleri ile doldurularak daha genç ve dolgun görünmesi sağlanmaktadır.

Genital Botox: Özellikle cinsel ilişkiye girmekte zorluk yaşayan, ilişkide vajen girişinde ağrı hisseden ve vajinismus hastalarında vajen girişi bölgesindeki kaslara yapılan botox uygulaması faydalı olmaktadır. 

PRP -Dolgu- Botox 

Genital Beyazlatma:

Genital bölge cildi kişinin normal ten rengine göre 1-2 ton daha koyu renklidir. Bu durum eğer kişiyi rahatsız ediyorsa lazer teknolojisi veya mezoterapi uygulamaları ile ten renginde açılma sağlanabilir. Tedavi sonrası kalıcılığı, sonrasında gebelik yaşanması, hormonal tedavilerin kullanımı, epilasyon yöntemleri ve genital bölgeye uygulanan diğer lokal tedaviler etkileyebilir.

Genital Beyazlatma
bottom of page